Nendest raamatutest me arutame veebruaris...

Jüri v. Grauberg “Labida peal”Osvald on lahke lahtiste kätega töömees, kes saab hakkama kõiksuguste töödega. Tegelikult on tema põhitööks siiski suures büroohoones elektrimajanduse eest hoolitsemine. Ühel päeval ta vallandatakse töölt, sest ta ei täitnud kliendi nõudmist. Mis saab edasi...
Indrek on noor arvutispetsialist, kes otsib endale päris oma tüdrukut. Leiabki, kuid kas toob see oodatud õnne?
Autor on osanud kirja panna tänase Eesti elu peegelpildi inimeste õnne ja heaolu otsingutest ning millise hinnaga see saavutada.
Raili Sule “Armastades kodutut“Need on inimesed, kelle olemasolu küll kõik teavad, aga kedagi ei huvita põhjused, miks see just nii on läinud... Need on sündmuskohad, millest tavaliselt ei räägita ega kirjutata... Ometigi on nad olemas. Need inimesed elavad, armuvad, tülitsevad ja lepivad... Neis paikades armutakse, minnakse lahku ja leitakse teineteist taas...
Romaani minategelane on kolmekümnendates kireva elusaatusega naine, kes tänu oma enesekindlusele ja tahtejõule suudab jääda iseendaks olude kiuste. Käesolevas raamatus kirjeldatud sündmused on enamasti kõik reaalelus juhtunud.
Mari Saat “Lasnamäe lunastaja”Romaani „Lasnamäe lunastaja“ teema on valus ja tänapäevane – peategelaseks on Lasnamäel elav venelanna Natalja Filipovna, kes peab üksinda seisma kooliskäiva tütre heaolu eest ja võitlema oma eluvõitlust. Tema rahulikku ja kindlustatud elu vapustab koondamine heast töökohast tehases. Romaan jutustab Natalja Filipovna katsetest tekkinud olukorras hakkama saada ja oma tütart koolitada. “Lasnamäe lunastaja” on kirjutatud autorile omasel meisterlikul moel ning selles avaldub tema sügav inimesetundmine ja psühholoogiline täpsus.
Jüri v. Grauberg “Läbi räga” Triloogia 1. raamat Jaanus Bierbraun pole veel Mallangi külakooli lõpetada jõudnud, kui temast saab oma kodutalu noorperemees, sest vanemad vennad ei pea maaelust midagi. Haige ema ja loomad tahavad ju hooldamist ja piimaringid tegemist, mis sellest, et jõudu veel suure piimanõu tõstmiseks napib.
Nii algabki ühe talust sirgunud noore mehe lugu, mis jõuab triloogia jooksul tänapäevasündmusteni välja.
“Põlvini elumeres” (triloogia 2. raamat)
“Selguse poole” (triloogia 3.raamat)
Katrin Reimus “Kus tramm ei käi“ Pärast rasket lahkuminekut otsustab Margot oma elus uue lehekülje pöörata. Ja seda teeb ta endale omase põhjalikkusega. Selja taha jäävad Tallinn ja jõukas elukaaslane, ning Margot kolib elama ja töötama ühte väikesesse Eesti valda, sinna, kus tramm ei käi. Kuid kas endine elu on tõesti möödanik või saab minevik Margoti ka kõrvalises väikevallas kätte? Kuidas tulla toime uue tööga, kui vallaeelarve on napp, soov midagi ära teha ja end nii endale kui teistele tõestada aga suur? Ja kas ka väikeses maakohas on võimalik kohtuda kellegi uuega ning kuidas on sellisel juhul mõistlik edasi toimida?

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar