Tiia Toomet

 Tiia Toomet (sündinud 9. veebruaril 1947 Tallinnas[1]) on eesti kirjanik.

Toomet lõpetas 1970. aastal Tartu Riikliku Ülikooli ajaloo erialal ja 1978. aastal Eesti Riikliku Kunstiinstituudi tekstiilikunstniku erialal.

Tiia Toometi lasteraamatud sisaldavad muhedaid vigurijutte ja lastevärsse, kuid vaatavad ka lapsepilguga kultuuri- ja ajaloole. Tema lasteraamatuid on tõlgitud vene, inglise, hollandi ja isegi araabia keelde.

Lasteraamatute juurest jõudis Tiia Toomet laste- ja mängukultuuri põhjalikuma uurimiseni. Laste- ja mänguasjade huvi kulmineerus Tartu Mänguasjamuuseumi asutamisega (koos Meeri Säre ja Mare Hundiga). Ta oli Tartu Mänguasjamuuseumi esimene direktor aastatel 1994–2007.[2] Tiia Toometi pühendumusel on suur osa selles, et Tartu Mänguasjamuuseumist on saanud ülipopulaarne lastekultuuri keskus ja üks Tartu linna tõmbenumber.

Ta on alates aastast 1985 Eesti Kirjanike Liidu 

https://eestinaine.delfi.ee/artikkel/78482143/tiia-toomet-uskuge-mind-ukskord-saate-teiegi-vanaks-ja-tohite-maitsta-vanaduse-volusid

https://kultuur.err.ee/1608081085/tiia-toomet-abikaasa-jaan-kaplinski-haigusest-vahemalt-ei-pea-ta-tegelema-enam-elu-tuutute-pisiasjadega
 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar